Для ГО «Громадський центр «Нова генерація» 2025 рік — це рік глибинних сенсів, дії та відповідальності. Рік, у якому ми не просто реалізовували проєкти, а тримали фокус на головному — людях, громадах, підтримці, діалозі та стійкості.
Ми працювали з громадами півдня України в умовах війни, посилювали місцеву демократію, шукали рішення для викликів на ринку праці в Херсонській області, розвивали професійні компетенції жінок-лідерок у громадах, будували нові партнерства в Україні та за кордоном, ділилися експертизою і водночас дбали про власну стійкість як організації.
Ця публікація — стислий огляд нашої діяльності у 2025 році: процесів, результатів і цінностей, які нас об’єднують.
Експертиза, фасилітація та організаційний розвиток
- ГО «Громадський центр «Нова генерація» працює як провайдер послуг з оргрозвитку та фасилітації групових процесів:
- консультації та тренінги з організаційного розвитку ОГС;
- тренінги та консультації з тем: розробка проєктів, залучення громадян до прийняття рішень, адвокація для ОГС та ініціативних груп;
- фасилітація заходів згуртування у громадах;
- фасилітовані сесії з оцінки організаційного розвитку ОГС;
- фасилітовані сесії з розробки стратегічних документів для ОГС;
- проведення освітніх ігор для молоді і дорослих;
- психоемоційна підтримка спеціалістів «допомагаючих професій».
- Фасилітували стратегічні сесії для українських і міжнародних мереж, зокрема, для мережі CAFI, проводили спільноту практик для ГО, що працюють з Oxfam і ActionAid.
- Як експерти з оргрозвитку працювали з БО «ICAN»: розробили Стратегічний план діяльності на 2026-2028 рр. (Ольга Жукова), фасилітували стратегічні сесії ГО “Фонд Вільні”, ГО “Сила громади” (Оксана Глєбушкіна).




Демократія, участь і дорадницький підхід
- Реалізували проєкт «Дорадницький підхід для відновлення суспільного діалогу у південних громадах України»
- Провели тренінг «Як згуртовувати громаду у часи кризи» для ОГС і ОМС Півдня України.
- Підготували у межах Школи фасилітації 16 фасилітаторок для роботи у громадах Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей
- Виготовили анімаційний відеоролик про інструменти громадської участі.
- Забезпечили інформаційне роз’яснення щодо нововведень Закону про народовладдя
- Представляли організацію та дорадницький підхід на міжнародних подіях Ради Європи: виступ на Міжнародній конференції «Стандарти Ради Європи для громадянського суспільства та інструменти громадянської участі» (Молдова, Кишинів).






Ринок праці, зайнятість і економічна стійкість
- Завершили та презентували План дій Місцевого партнерства зайнятості у Херсонській області на 2025-2026 роки.
- Організували робочий візит МПЗ Херсонщини до Регіонального партнерства зайнятості у Львівській області ОПЛІЧ.
- Сприяли поширенню досвіду діяльності Місцевого партнерства зайнятості у Херсонській області як моделі співпраці у сфері ринку праці
- Долучались до оновлення професійного стандарту для професії «Кухар» разом з ГО «КУЛЬТ ФУД», який був розроблений нами ще у 2021 році, та який має переглядатись і оновлюватись кожні 4 роки.
- Модерували дискусію з людьми, які змінили професію у дорослому віці на Дні кар’єри від Промтех на Промприладі.



Освіта, молодь і людський капітал
- Запустили проєкт «Робототехніка у 4 прифронтових громадах Херсонщини» у співпраці з Високопільською, Нововоронцовською, Чорнобаївською та Музиківською ТГ Херсонської області і ГО “Робоклуб ІФ”
- Провели навчання 8 вчителів із робототехніки та STEM-методик.
- Почали роботу по забезпеченню громад Херсонщини відповідним обладнанням для проведення занять із робототехніки для дітей шкільного віку
- Провели захід з командотворення для підлітків, м. Косів
- Оксана Глєбушкіна була спікеркою зустрічі з молоддю від Промтех: «Як змінити професію на прибуткову».




Дослідження, політики та відновлення
- Модерували панельні дискусії та брали участь у національних експертних дискусіях, конференціях та форумах.
- Долучилися до підготовки документа «Візія стійкості 2.0: людський вимір», Оксана Глєбушкіна модерувала дискусію на запрошення Міжнародного фонду “Відродження” під час презентації документа
- Участь у Всеукраїнській конференції «Деокуповані та прифронтові громади на шляху до відновлення: інституційні рішення» (Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування).
- Участь у Конференції «Демографічне майбутнє України стратегія стійкості та відновлення громадянського суспільства».



Культура, пам’ять, ідентичність Півдня
- Працювали з темами памʼяті, спадщини, ідентичності та реінтеграції (Крим, Південь).
- Участь у дискусійній панелі конференції «Херсонщина на фронтирі» в Мистецькому Арсеналі.
- Організували теплі зустрічі для херсонців у Франківську та Одесі («Кавун Party»).
- Випустили власний мерч «Люди степу і волі» та запустили всеукраїнський флешмоб. Замовити можна тут: https://www.novaheneratsiia.org.ua/uk/merch/
- Участь у дискусії «Єднання через культуру: Крим і шлях до реінтеграції».






Участь у національних, міжнародних і міжрегіональних партнерствах і заходах
- Участь у міжнародних і національних конференціях, нетворкінгу, фокус-групах.
- Участь у стратегічних дискусіях: Стратегічна дискусія «Україна – Скандинавія: 13 сторіч разом» (Ісар Єднання).
- Конференція «Демографічне майбутнє України: стратегія стійкості та відновлення. Бачення громадянського суспільства» (Фонд Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine, ГО “UA Experts” та “Frontier Institute”).
- Робочий візит у складі делегації від Херсонської громади до партнерів у м.Умео (Швеція) та м. Вааса (Фінляндія).
- Презентували організацію та її діяльність під час зустрічі з представниками міста Worcester, організованою Херсонською МВА.
- Участь в Експедиції – Єднання в Івано-Франківську від ІСАР Єднання.
- Участь в обговоренні законопроєкту щодо органів самоорганізації населення (ОСН)
- Участь у форумі «Громадська участь: нова реальність».
- Участь у XIV Форумі громадянського суспільства від Ісар Єднання.





Публічні позиції та адвокація
- Підтримали публічні звернення та заяви, зокрема:
- заяву Громадянської мережі «ОПОРА» щодо недопущення виборів під час війни;
- інфокампанію «За демократичні вибори після досягнення сталого миру»;
- петицію про встановлення 8 грудня — Днем українського жіночого руху;
- заяву громадянського суспільства щодо підтримки незалежності антикорупційних інституцій НАБУ та САП.



Гендерна рівність, жінки, мир і безпека
- Участь у Коаліції 1325 Херсонщина.
- Участь у підбитті підсумків інформаційної кампанії «Жінки. Мир. Безпека».
- Долучення до програм підтримки жіночих і феміністичних організацій.
- Публічна адвокація гендерно чутливих підходів у відновленні.
Комунікації та оргрозвиток організації
- Розробили Комунікаційну стратегію нашої ГО на 2025–2027 роки.
- Розробили та запустили новий сайт організації.
- Регулярно комунікували на локальному, регіональному, національному та міжнародному рівнях. Виступали на міжнародних подіях, посилюючи голос громадянського суспільства України та посилюючи голос Півдня України.
- Створили нові партнерства та сприяли мережуванню ОГС.
- Збільшили аудиторію власних комунікаційних платформ.
- Відзначили 32-річчя організації — з новим сайтом, подіями, живими сенсами та, звісно, поширенням власного експертного досвіду.
- Посилювали навички володіння іноземною мовою для посилення комунікації та адвокації на міжнародному рівні й міжнародних майданчиках.
- Організували ретрит команди як частину стратегії організаційної стійкості. Пройшли інтенсивний курс із наданню першої медичної допомоги, практикували відновлюючі практики.





З ким співпрацювали
- Український жіночий фонд
- Оксфам
- Ісар Єднання
- Міжнародний фонд “Відродження”
- Херсонська обласна військова адміністрація
- Херсонська міська військова адміністрація
- Члени-партнери Місцевого партнерства зайнятості у Херсонській області
- Програма Промтех,
- БФ “Промприлад”, БФ “Тепле місто”, ГО “ РобоклубІФ”, Простір “На часі”
2025 рік підтвердив: ГО «Громадський центр «Нова генерація» — це не лише про проєкти. Це про довіру, сталість і спільну роботу заради змін.
Ми працюємо там, де складно. З людьми, які не здаються. Для людей, які цього потребують. І для майбутнього, яке будується вже сьогодні, — через діалог, участь і відповідальні рішення.
Дякуємо партнерам, громадам, колегам і колежанкам, подругам і друзям за спільний шлях.
Робимо те, що можемо, там, де ми є, з тими, хто поруч. І продовжуємо — разом.
Створено та написано з любов’ю командою ГО «Громадський центр «Нова генерація»






