Херсонці об’єдналися, щоб разом говорити про відновлення міста

Захід пройшов у просторі Культурного хабу «Південь» — місці, яке вже стало точкою тяжіння для південної спільноти у Львові. Для багатьох це була не просто подія, а рідкісна можливість знову опинитися серед «своїх». Почути знайому інтонацію, спогади про знайомі та улюблені місця, поділитися досвідом і відчути, що тебе розуміють без зайвих пояснень.

Особливо цінним стало те, що до зустрічі долучилися люди не лише зі Львова, а й із сусідніх міст, щоб бути частиною цієї розмови.

«Ми створюємо простір, де херсонці можуть не лише зустрітися, а й бути почутими. І дуже важливо, що цей голос чують і враховують», — говорить виконавча директорка ГО «Громадський центр «Нова генерація» Оксана Глєбушкіна.

Завдяки таким зустрічам херсонці можуть:

  • бути почутими навіть на відстані;
  • впливати на рішення щодо відновлення
  • перетворювати свої ідеї на реальні проєкти.

Учасники й учасниці активно включилися у практичну роботу після презентації Стратегії розвитку громади, яку представив заступник міського голови Херсонської громади Віталій Бєлобров.

«Стратегія — це не про абстрактні мрії. Це про конкретні рішення і про те, як залучати ресурси для відновлення. І тут важливо, щоб ідеї людей були частиною цього процесу», — підкреслив він.

Робота у форматі «світового кафе» дозволила кожному долучитися до обговорення ідей і пропозицій.

«Цей формат дає можливість почути різні голоси і швидко напрацювати ідеї, які можуть перерости у реальні проєкти», — зазначає фасилітаторка, експертка із залучення громадян, гендерної політики та організаційного розвитку Ольга Жукова.

Після кожної події всі напрацювання оцифровуються. А після фінальної зустрічі проєкту їх передадуть Херсонській міській військовій адміністрації для подальшого врахування у стратегічних рішеннях. Також учасники можуть отримати експертну підтримку від команди «Нової генерації» для доопрацювання своїх ідей у повноцінні проєкти.

Херсонці говорили про безпеку, економіку, соціальну сферу, пам’ять і національну ідентичність.

«Херсон і херсонці не забуті. Це головне відчуття після цієї зустрічі».

І багато хто говорив не лише про ідеї, а й про те, що хочеться забрати в майбутній Херсон з досвіду інших міст, і що важливо зберегти для своїх.

Ці зустрічі показують: навіть розпорошена спільнота може бути сильною, якщо має простір для діалогу.

Команда ГО «Громадський центр «Нова генерація» щиро дякує партнерам — Культурному хабу «Південь» та Херсонській міській військовій адміністрації за підтримку і відкритість.

Попереду — нові зустрічі у Вінниці, Києві та Одесі. Зустрічі з жителями будуть проведені і в самому Херсоні на базі тих безпечних громадських просторів, які зголосились і приєднались до нашої ініціативи. Попередньо планується провести їх у травні, конкретні дати повідомимо пізніше.

Бо Херсон — це не лише місце на мапі. Це люди. І поки вони разом як у Херсоні, так і поза ним, — місто живе.

Анна Кучерак-Зоря

Наша діяльність

12.06.2026
Impulse Collaboration Camp: посилюємо партнерства разом

Команда ГО «Громадський центр «Нова генерація» взяла участь у триденному нетворкінгу Impulse Collaboration Camp, який відбувся у Трускавці та об’єднав...

Більше
03.06.2026
Від перших роботів до нових можливостей: що змінила робототехніка для громад Херсонщини

Що змінюється у громаді, коли діти отримують доступ до сучасних технологій, а вчителі — нові інструменти для навчання? Як кілька комплектів конструкто...

Більше
03.06.2026
Як голос херсонців стає частиною відновлення громади

28 травня у Херсоні відбулась зустріч у межах проєкту «Херсон: спільний голос для відновлення» — простору, де херсонців залучають до процесів відновле...

Більше
28.05.2026
Не втратити зв’язок із домом: у Києві херсонці напрацьовували ідеї для майбутнього громади

Війна розкидала херсонців по різних містах і країнах. Хтось виїжджав поспіхом під обстрілами, хтось — після місяців окупації, хтось — рятуючи дітей чи...

Більше

Сайт створено за підтримки Oxfam

Розроблено

Ant3Dstudio