21 жовтня у Кишиневі (Молдова) виконавча директорка ГО “Громадський центр “Нова генерація”Оксана Глєбушкіна виступила на Міжнародній конференції «Стандарти Ради Європи для громадянського суспільства та інструменти громадянської участі». Захід зібрав понад 70 учасників (-ць) із Молдови, України та міжнародних організацій.
Вона представила дорадницький (деліберативний) підхід, який застосовується у громадах півдня України для організації змістовних консультацій з громадськістю — підхід, що ставить у центр процесу прийняття рішень діалог, поінформоване обговорення та залучення.



«Дорадницький підхід допомагає громадам перейти від формальної участі до справжнього діалогу — коли люди не просто висловлюють думку, а спільно шукають рішення», — зазначила Оксана Глєбушкіна.
ГО «Громадський центр “Нова генерація” проводить навчання для представників органів влади та громадських організацій і організовує Школи фасилітації, де готує фасилітаторів (-ок), які допомагають громадам зміцнювати довіру та підвищувати якість місцевих рішень через поінформовану участь.
Захід організовано ALDA Moldova – Європейською асоціацією місцевої демократії у межах проєкту BRIDGE to CoE, що фінансується Радою Європи.






