1993

Заснування Молодіжної громадської організації “Нова генерація”

1994

Молодіжні обміни між Херсонською та Львівською областями, філософський клуб «Мій світ та я» та долучення до всеукраїнської акції руху «Молодіжна Альтернатива»

1995

“Дитячий науково-пізнавальний табір “Січеград”, Фестиваль різдвяних програм “Коза”, історичні читання “УПА в ІІ Світовій війні”.

1996

Другий дитячий табір «Січеград», просвітницькі та заходи із захисту навколишнього середовища

1997

Започаткуванння шкільних і студентських дебатних клубів. Дебатний клуб «Нової генерації» став найкращим клубом Півдня України

1999

Провдення спільно з партнерами просвітницького проєкту та поставновка house-опери “Ліsлая мина” як інтерактивного перформансу для молодіжного середовища та інструменту адвокації і мобілізації виборців

2001

Діяльність у сфері прав людини та робота над підвищенням інституційної спроможності ОГС України

2016

Трансформація в Громадську організацію “Громадський центр “Нова генерація”

2017

Громадський центр “Нова генерація” – виконавчий партнер у Херсонській області у межах Програми USAID “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)”

2019

Місцеве партнерство зайнятості у Херсонській області

2025 рік

Фокус уваги — на людях, Півдні України, Херсонщині. На збереженні зв’язків між херсонцями, підтримці громадянського суспільства, розвитку людського капіталу, просуванні культури діалогу та участі.

Зосередилися на найважливішому — людях. Зберегли фокус на Півдні України. На Херсонщині. На людях степу і волі. На збереженні зв’язків між херсонцями і херсонками, на підтримці громадянського суспільства Півдня України, розвитку людського капіталу, просуванні культури діалогу та участі.

Організація інвестувала у фасилітаторок і активісток, підтримувала організації, розвивала партнерства з громадами, закладала підґрунтя для системної роботи з роботодавцями щодо ґендерної рівності та соціальної інклюзії.

Зосередилися на підтримці горизонтальних зв’язків між жителями у громадах Херсонщини, а також між тими жителями Херсонщини, які були вимушені виїхати, та приймаючими громадами. Наше завдання — створювати безпечні простори для діалогу, співтворення рішень та збереження суб’єктності громади. Відтак, організували та провели зустрічі з херсонцями у Івано-Франківську та Одесі.  Зібрали та систематизували рекомендації до документів з відновлення громад. Сприяли налагодженню комунікації між громадою та владою.

У межах роботи у програмі USAID DOBRE закупили та передали обладнання громадам Херсонщини для реалізації молодіжних проєктів на суму 2193102,77 грн.

Займались впровадженням дорадницького (деліберативного) підходу у практику прийняття рішень у громадах Півдня України і підтримкою органів місцевого самоврядування у впровадженні інструментів громадської участі та консультацій в умовах воєнного управління. Фасилітували стратегічні сесії для організацій громадянського суспільства. Представили дорадницький підхід на міжнародній конференції ALDA (Рада Європи).

  • Підготували 15 фасилітаторок у Школі фасилітації 
  • Забезпечили менторський та супервізійний супровід випускниць Школи фасилітації
  • Провели тренінг «Як згуртовувати громаду у часи кризи» для  30 учасників (-ць) із Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей.

Продовжили працювати з питаннями збереження і розвитку людського капіталу в громадах Херсонщини як складової реалізації прав людини, зокрема, права на працю, освіту та рівні можливості:

  • Підготували аналітичний звіт «Особливості та запити ринку праці Херсона».
  • Сприяли затвердженню Плану дій Місцевого партнерства зайнятості у Херсонській області на  2025–2026 роки
  • Організували навчальний візит представників (-ць) Місцевого партнерства зайнятості у Херсонській області до Регіонального партнерства зайнятості «ОПЛІЧ» у Львівській області з метою вивчення кращих практик підтримки підприємництва та зайнятості.

«Нова генерація» зміцнювала і власну організацію — бо щоб підтримувати інших, потрібно бути внутрішньо стійкими:

  • Розробили Комунікаційну стратегію на 2025–2026 роки.
  • Створили новий двомовний сайт Організації.
  • Провели командний ретрит у Карпатах із фокусом на ментальне здоров’я та саморегуляцію.
  • Пройшли навчання з надання першої допомоги
  • Розпочали навчання з англійської мови
  • Посилили бренд Організації через мерч «Люди степу і волі».

Це не просто про роботів, LEGO чи сучасні технології. Це — про майбутнє дітей із прифронтових селищних громад, про віру в розвиток, навіть коли довкола ще чутно війну. Громадами-партнерами проєкту стали Високопільська, Нововоронцовська, Музиківська та Чорнобаївська ТГ Херсонської області. Тут ми розпочали роботу щодо створення можливостей та умов, де учні зможуть навчатися технологіям, інженерії, програмуванню, критично мислити, конструювати, програмувати та шукати рішення.



Сайт створено за підтримки Oxfam

Розроблено

Ant3Dstudio